Datum: 8.Prosinec 2016 | Autor: Veronika Novotná

Vídeňský kouzelný vánoční trh 2017

Vídeňské vánoční trhy patří mezi největší lákadla předvánoční Vídně již více než dvě století.  Letošní vánoční trhy probíhají od 12. listopadu 2017 do 24. prosince 2017 na Radničním náměstí denně od 10:00 do 22:00 hodin.

Tradiční vánoční trhy pro své návštěvníky nabízí kolem 150 stánků s vánočními dárky, sladkostmi a teplými nápoji.

Související obrázek

U příležitosti Vídeňských vánoc pozdraví návštěvníky při příchodu na náměstí Rathausplatz metr vysoký oblouk se svíčkami. Stromy v okolí Radničního parku dostaly nový kabát a těšit se můžete na zcela novou světelnou podobu.

Ve Vídni se nachází několik trhů, mezi největší patří již zmíněný trh před radnicí. Další se nachází u zámku Schönbrunn a Belveder. Vánoční Vídeň je kouzelná, proto si ji nenechte ujít.

Jak se dostat na vánoční trhy?

Vídeň je velice dobře dostupná, jelikož se jedná o hlavní město. Můžete tam jet autem, autobusem, vlakem nebo si zakoupit i vánoční zájezd přímo na trhy.

Adventní zájezdy na trhy

V dnešní době velice oblíbený způsob. Vybrat si můžete jednodenní zájezdy nebo zájezdy na více dní. Jednodenní zájezdy jsou velice vyhledávané z důvodu jejich nízké ceny. Ceny se pohybují okolo 450 Kč s odjezdem z Brna nebo 790 Kč z Prahy. Největší výhodnou těchto zájezdů je, že s vámi jede i průvodce a máte dostatek času na nákupy i na prohlídku Vídně.

Autem

Také autem se sem dostanete. Z Prahy do Vídně je to cca. 290 kilometrů. Z Brna nějakých 130 km. Oblíbená a velmi využívaná je zejména trasa přes Znojmo a hraniční přechod Hatě-Kleinhaugsdorf. Díky přehlednému značení se určitě neztratíe. Pojedete-li směrem od Brna, potom je vhodná cesta přes hraniční přechod Mikulov-Drasenhofen. Nevýhodou je, že si nepochutnáte na výborném punči a budete mít problém najít nějaké volné parkoviště. Nejlepší je auto nechat na okraji Vídně a do centra se dostat metrem.

Autobusem

Nejlevnější cesta je autobusem. Do Vídně jezdí pravidelně autobusy a to i několikrát denně. Využít můžete nabídku autobusů od Student Agency s cenami již od 380 Kč z Prahy. Zarezervujte si včas svojí  jízdenku autobusem na třetí adventní víkend.

Vlakem

Pokud plánujete jednodenní výlet do Vídně právě v době adventu, kupte si výhodnou zpáteční jízdenku ČD TIP Advent Wien. Vyberte si čas a kupte si jízdenku na 10.12.2017 za 497 Kč.

Pro cesty do Vídně využijte i cenově atraktivní Včasné jízdenky.

Vícedenní pobyty

Nestačí vám k prohlídce Vídně jeden den? Najděte si ubytování přes booking.cz, kde je rezervace velice snadná.

Volné pokoje od 10. – 11. prosince – ceny od 511 Kč za noc:

Ubytování v okolí:


Kategorie: vánoční trhy