Datum: 6.Prosinec 2016 | Autor: Veronika Novotná

Vánoční atmosféra na adventních trzích v Německých Drážďanech

Tradice drážďanských vánočních trhů sahá daleko do minulosti. První trhy se zde odehrávaly již v roce 1434. Jejich centrem je náměstí Altmark, kde je i i letos můžete od 29. listopadu 2017 do 24. prosince 2017 navštívit. Čeká na vás kolem 250 stánků, které budou otevřeny každý den od 10:00 do 21:00 hodin.

Výsledek obrázku pro vánoční trhy drážďany

Můžete navštívit bohatý kulturní program. Těšit se můžete například na:

  • Perníčkovou slavnost,
  • Slavnost vánoční pyramidy,
  • Dlouhou noc,
  • 24. Štolová slavnost,
  • Slavnosti obloukového svícnu.

Drážďany však nabízí i jiné vyžití. Navštívit můžete bruslení na nádvoří Taschenbergpalais. Každoroční veřejné bruslení na umělé ploše na barokním nádvoří hotelu nebo vánoční cirkus v areálu Volksfestplatz Pieschener Allee.

Na vlastní pěst nebo s cestovní kanceláří?

Pokud se vydáte nasát vánoční atmosféru do Drážďan, můžete využít mnoho variant. Můžete využít jednodenní nebo dvoudenní zájezdy na adventní trhy, které nabízí cestovní kanceláře, nejlevnější již od 400 Kč bez stravy a ubytování.

Pro jednodenní zájezd na vlastní pěst zakupte jízdenku ČD Tip Advent. Jednosměrná Včasná jízdenka ČD z Prahy do Drážďan stojí přibližně 386 Kč. Každý den jede v obou směrech osm spojů, doba jízdy je 2 hodiny 15 minut.  Tuto jízdenku je nutné koupit s alespoň třídenním předstihem.

Levnější je cesta autobusem. Jednosměrnou jízdenku pořídíte již za 250 Kč. Podmínkou je však její včasná rezervace. Můžete se vydat například autobusem Student Agency

Cesta na více dní?

Plánujete si udělat výlet na více dní? Najděte si ubytování přes  booking.cz, kde je rezervace velice jednoduchá. Ceny ubytování v Drážďanech se pohybují od 450 Kč za noc. Ubytujte se například v hostelu Lollis Homestay Dresden nebo Adler hotel Dresden a ihned zjistěte, zda je pokoj ve vašem termínu volný.

Nejbližší volné termínu od 5. – 6. prosince – ceny od 397 Kč do 731 Kč/noc:

Neláká vás návštěva v týdnu? Podívejte se volné pokoje v Drážďanech ve dnech od 10. – 11. prosince 2017:

Ubytování v termínu od 10. – 11. prosince 2017 nabízejí i hotely nedaleko Drážďan s cenami od 947 Kč.

Zarezervujte si svůj pokoj ještě dnes a prožijte advent s mnohaletou tradicí.


Kategorie: vánoční trhy