Datum: 9.Prosinec 2016 | Autor: Veronika Novotná

Tradiční vánoční Bratislava 2017

Máte rádi kouzelnou atmosféru vánočních trhů? Už jste navštívili ty německé, rakouské a české? Pak vám chybí navštívit tradiční vánoční trhy v Bratislavě.

bratislava

Vánoční trhy tu najdete na více místech. Ty největší se nacházejí na třech náměstích a to na Hlavním, Františkánském a Hviezdoslavově. Na letošní rok jsou trhy naplánovány již od 17. 11. 2017, kdy se rozsvítí vánoční strom  a končí dva dny před Štědrým dnem 30. 12. 2017.

Na Hlavním náměstí najdete stovku vánočních stánků, na Františkánském můžete nakoupit vánoční dárky a ochutnat tradiční slovenské lahůdky- Na Hviezdoslavově náměstí budou nadšeni všichni, kdo mají rádi ručně vyráběné předměty od kovářů, sklenářů, hrnčířů, ale také si třeba můžete pořídit originální vůně od výrobců parfémů!

Jak se sem dostat?

Autobusy vás do Bratislavy zavezou až 8x denně od 250 Kč. Najděte si svůj spoj na třetí adventní víkend a užijte si cestu v pohodlí komfortních autobusů.

Do Bratislavy se můžete vydat i po vlastní ose autem. Z Prahy do Bratislavy je to 333 km a za tuto cestu utratíte 1320 Kč, pokud pojedete z Brna je to 131 km a vyjde vás na 520 Kč.  V případě, že pojedete autem, počítejte s tím, že budete mít problém s parkováním. Parkovat můžete blízko centra, ale tam je parkování placené (1 – 3 euro za hodinu). Dále od centra můžete natrefit na parkování zdarma.

Cestovní kanceláře v období vánočních trhů pořádají i jednodenní zájezdy z různých měst. Zájezd vás vyjde na pár stovek. Výhodou je, že se nemusíte o nic starat.

Cestování vlakem

Přímé vlaky EuroCity jezdí z Prahy, Pardubic či Brna do Bratislavy každé dvě hodiny a je vypravováno 8 spojů denně.

Od 11. 12. 2016 začnou žluté vlaky premiérově spojovat Prahu, Brno a Bratislavu. Vyzkoušejte je – budete mile překvapeni. Vychutnejte si kvalitu RegioJetu na kolejích.

Vícedenní zájezdy

Sháníte ubytování na více dní? Navštivte stránky booking.cz a zarezervujte si svůj pokoj velice jednoduše v pohodlí vašeho domova. Podívejte se, jaké hotely jsou volné a vyberte si svůj pokoj ihned.

Ubytování od 10. 12.  – 11. 12. 2017 – ceny od 243 Kč.

Ubytování od 17. 12. – 18.12.2017