Datum: 12.Prosinec 2016 | Autor: Veronika Novotná

Adventní trhy 2017 v Maďarské Budapešti

Každoroční adventní trhy nechybí ani v Maďarské Budapešti. Ty letošní vánoční trhy začínají 10. listopadu a budou trvat až do 31.12 2017. Mezi nejkrásnější, nejstarší a mezinárodně uznávané patří hlavně ty, které se nachází na náměstí Vörösmart, kde nechybí vánoční koncerty a ukázka z lidové tvorby.

budapest

Stejně jako na německých, rakouských a slovenských trzích i tady je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a kulturní program. Pro nejmenší bude připravena dílnička, ve které si budou moci vlastnoručně vyrobit ozdoby a dárky. A budeme zde moci vidět taneční soubor a loutkové divadlo.

Vrcholem vánočních trhů bude ručně vyřezávaný betlém, který bude vystaven po celou dobu konání a adventní kalendář ve výloze cukrárny Gerberaud.

I návštěvníci s chutí k jídlu si zde přijdou na své. Najdou zde tradiční maďarské pokrmy, langoše, sladké pečivo a samozřejmě i dobré pití.

Adventní zájezdy

Letos najdeme v nabídce cestovních kanceláří jednodenní i vícedenní poznávací zájezdy na vánoční trhy spojené s návštěvou památek a termálních lázní. Jednodenní poznávací zájezdy vás vyjdou na 599 Kč za osobu.

Vlakem do Budapešti každé dvě hodiny

Do Budapešti se pohodlně dostanete několikrát denně bez přestupu vlaky nejen z Prahy, ale i z Pardubic či Brna. Vlaky EuroCity mezi Prahou, Brnem a Budapeští jezdí každé dvě hodiny.

ODKUD KAM KOLIKRÁT DENNĚ DOBA JÍZDY
Praha Budapešť 6x 6 h 43 min
Brno Budapešť 7x 4 h 12 min
Ostrava Budapešť 1x 5 h 35 min

Autobusem

Do Budapešti jezdí poměrně velké množství spojů. Přímé linky provozuje česká StudentAgency a její maďarská obdoba OrangeWays, která jezdí z Florence denně v 7:30 a v 15:30. Přes Budapešť jezdí i linky do Sofie, například od společnosti EuroTours. Jednosměrná cesta autobusem vyjde na cca 500 Kč z Prahy a cca 350 Kč z Brna. Autobus je přibližně stejně rychlý jako vlak, tedy 7-8 hodin.

Letecká doprava

Do Budapešti létá z Prahy řada společností, ale běžná cena okolo 4.000 Kč za zpáteční let příliš výhodná není. Leteckou dopravu lze proto doporučit pouze v případě časové tísně a pokud nehledíte na cenu. Z Brna a Ostravy lze do Budapešti letět pouze s přestupem. Je to jen nepatrně rychlejší a mnohonásobně dražší než ostatní způsoby dopravy. Doba letu z Prahy je něco málo přes hodinu, doba letu z Brna 2-3 hodiny.

Doprava autem

Z Prahy lze cestovat po dálnici D1 do Brna a dále pokračovat po D2 až za Bratislavu a potom po maďarské M1 až těsně k Budapešti. Z Prahy je do Budapešti 530 km, z Brna 330 km a z Ostravy 490 km po dálnicích přes Brno a Bratislavu. Přímou cestou z Ostravy přes Slovensko lze ušetřit 100 km, ale cesta zabere podstatně déle, protože vede po okresních silnicích. Na Slovensku i Maďarsku budete muset zaplatit dálniční známku, počítejte s cenou cca €10 za každou. Alternativní cesta z Prahy či Brna je možná přes Znojmo a Vídeň, ale placení dálniční známky se nevyhnete.

Ubytování v Budapešti v termínu od 17. do 18. prosince

Zarezervujte si svůj pokoj ještě dnes a prožijte čtvrtý adventní víkend v Budapešti. Nebudete litovat. Nabídka pokojů začíná na cenách od 135 Kč za noc.